Şimdi yükleniyor
×

Gizlilik Politikası

Son Güncelleme Tarihi 18-Aralık-2023
Yürürlük Tarihi 18-Aralık-2023

Bu Gizlilik Politikası Garip1Blog, e-posta: bilgi@garip1blog.net politikalarını açıklar.

web sitemizi ( https://garip1blog.net ) kullandığınızda bilgilerinizin toplanması, kullanılması ve paylaşımına ilişkin politikalarını açıklar. (“Hizmet”). Hizmete erişerek veya Hizmeti kullanarak, bilgilerinizin bu Gizlilik Politikasına uygun olarak toplanmasına, kullanılmasına ve paylaşılmasına izin vermiş olursunuz. Aynı şekilde onay vermiyorsanız, lütfen Hizmete erişmeyin veya Hizmeti kullanmayın.

Bu Gizlilik Politikasını size önceden bildirimde bulunmaksızın herhangi bir zamanda değiştirebiliriz ve revize edilmiş Gizlilik Politikası sitemizde yayınlanacaktır. Revize edilen Politika, yayınlanmasından 90 gün sonra yürürlüğe girecek ve bu süreden sonra Hizmete erişmeye veya kullanmaya devam etmeniz, revize edilen Gizlilik Politikasını kabul ettiğiniz anlamına gelecektir. Bu nedenle bu sayfayı periyodik olarak gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

BİLGİLERİNİZİ NASIL TOPLUYORUZ:
Sizinle ilgili bilgileri aşağıdaki şekilde toplarız/alırız:

 • Bir kullanıcı kayıt formunu doldurduğunda veya başka bir şekilde kişisel bilgilerini gönderdiğinde
 • Web sitesi ile etkileşim kurulduğunda
 • Genel kullanıma açık kaynaklardan

BİLGİLERİNİZİ NASIL KULLANIYORUZ:
Sizin hakkınızda topladığımız bilgileri aşağıdaki amaçlar için kullanacağız:

 • Kullanıcı hesabı oluşturma
 • Yayımlanan yazılara yorum yazdığınızda
 • Müşteri geri bildirimi toplamak için
 • Destek
 • Yönetim bilgileri
 • Saha koruması
 • Kullanıcıdan kullanıcıya yorumlar
 • Kullanıcı hesabını yönetme

Bilgilerinizi başka herhangi bir amaçla kullanmak istersek, sizden onay isteyeceğiz ve bilgilerinizi yalnızca onayınızı aldıktan sonra ve daha sonra, yasalar tarafından başka türlü yapmamız gerekmedikçe, yalnızca onay verdiğiniz amaç (lar) için kullanılacaktır.

BİLGİLERİNİZİ NASIL PAYLAŞIYORUZ:
Kişisel bilgilerinizi, aşağıda açıklanan sınırlı durumlar dışında, izninizi almadan herhangi bir üçüncü tarafa aktarmayacağız:

 • Google Analitik
 • Google Yazı Tipleri
 • YouTube
 • Facebook
 • X-Twitter
 • Whatsapp

Bu tür üçüncü tarafların, kendilerine aktardığımız kişisel bilgileri yalnızca aktarıldığı amaç için kullanmalarını ve söz konusu amacı yerine getirmek için gerekenden daha uzun süre saklamamalarını şart koşuyoruz.

Kişisel bilgilerinizi aşağıdakiler için de ifşa edebiliriz: (1) yürürlükteki yasa, yönetmelik, mahkeme emri veya diğer yasal süreçlere uymak; (2) bu Gizlilik Politikası dahil olmak üzere bizimle olan sözleşmelerinizi uygulamak; veya (3) Hizmeti kullanımınızın herhangi bir üçüncü taraf hakkını ihlal ettiği iddialarına yanıt vermek. Hizmet veya şirketimiz başka bir şirketle birleşir veya satın alınırsa, bilgileriniz yeni sahibine aktarılan varlıklardan biri olacaktır.

HAKLARINIZ:
Geçerli yasalara bağlı olarak, kişisel verilerinize erişme ve bunları düzeltme veya silme veya kişisel verilerinizin bir kopyasını alma, verilerinizin aktif olarak işlenmesini kısıtlama veya buna itiraz etme, kişisel bilgilerinizi başka bir kuruluşla paylaşmamızı (taşıma) isteme, verilerinizi işlememiz için bize verdiğiniz herhangi bir izni geri çekme, yasal bir makama şikayette bulunma hakkına ve geçerli yasalar kapsamında ilgili olabilecek diğer haklara sahip olabilirsiniz. Bu haklarınızı kullanmak için bize bilgi@garip1blog.net adresinden yazabilirsiniz. Talebinize yürürlükteki yasalara uygun olarak yanıt vereceğiz.

Bize bilgi@garip1blog.net adresinden yazarak doğrudan pazarlama iletişimlerinden veya pazarlama amacıyla yürüttüğümüz profillemeden vazgeçebilirsiniz.

Gerekli kişisel bilgileri toplamamıza veya işlememize izin vermezseniz veya gerekli amaçlar için aynı bilgileri işleme iznini geri çekerseniz, bilgilerinizin istendiği hizmetlere erişemeyebileceğinizi veya bunları kullanamayabileceğinizi unutmayın.

ÇEREZLER VB.
Bunları nasıl kullandığımız ve bu izleme teknolojileriyle ilgili seçimleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen Çerez Politikamıza bakın.

GÜVENLİK:
Bilgilerinizin güvenliği bizim için önemlidir ve kontrolümüz altındaki bilgilerinizin kaybolmasını, kötüye kullanılmasını veya yetkisiz olarak değiştirilmesini önlemek için makul güvenlik önlemlerini kullanacağız. Ancak, içsel riskler göz önüne alındığında, mutlak güvenliği garanti edemeyiz ve sonuç olarak, bize ilettiğiniz herhangi bir bilginin güvenliğini sağlayamayız veya garanti edemeyiz ve bunu kendi sorumluluğunuzda yaparsınız.

ÜÇÜNCÜ TARAF BAĞLANTILARI VE BİLGİLERİNİZİN KULLANIMI:
Hizmetimiz, tarafımızca işletilmeyen diğer web sitelerine bağlantılar içerebilir. Bu Gizlilik Politikası, Hizmet üzerindeki bir bağlantı aracılığıyla erişilebilen herhangi bir web sitesini veya hizmeti işleten herhangi bir üçüncü taraf da dahil olmak üzere, herhangi bir üçüncü tarafın gizlilik politikasını ve diğer uygulamalarını ele almaz. Ziyaret ettiğiniz her sitenin gizlilik politikasını incelemenizi önemle tavsiye ederiz. Herhangi bir üçüncü taraf sitesinin veya hizmetinin içeriği, gizlilik politikaları veya uygulamaları üzerinde hiçbir kontrolümüz yoktur ve bunlar için hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz.

ŞİKAYET / VERİ KORUMA GÖREVLİSİ:
Bizde mevcut olan bilgilerinizin işlenmesiyle ilgili herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, Garip1Blog, Ankara adresindeki Şikayet Sorumlumuza e-posta gönderebili